Dobrovolníci
Dobrovolníci, kteří zde pomáhají, se starají také o to, aby se pejsci necítili sami. A pro samotné pejsky je to opravdu neocenitelná služba. Psíkům taková péče pomáhá udržovat dobrou psychickou kondici. Mnozí z nich se díky děvčatům také dostanou na hory či na výstavy.

Veronika Krejčiříková

Útulek jsem začala navštěvovat v roce 2006 a musím říct, že mě to baví čím dál víc. Ráda pejsky venčím, trénuju ale i stříhám a češu. Když je možnost, tak pejsky bereme na výstavy ale i na různé výlety. Také pomáhám v útulku s čištěním kotců a krmením. Nejvíc mě těší, když vidím jak se z ustrašeného psa stal hodný a přátelsky společník. Pro útulek také tvořím stránky a fotím psy. Všichni tu jsou skvělí a moc děkuji ošetřovatelům nejen za možnost zde chodit ale i za poskytnutí pomoci v mých těžkých chvílích.Natálie Farná

Do útulku jsem začla chodit asi o rok později, kdy mi to nabídla Verča zda taky nechci venčit. Hned jsem souhlasila. Baví mě venčit psy a poznávat je. Spolu s Verčou chodíme na výstavy a výlety. Miluju ten pocit, když vidím jak je ten pes štastný že se může proběhnout. V utulku pejsky češu a stříhám a pomáhám při focení. Také pomáhám s krmením a čištěním kotců. Jsem moc ráda že jsem tento útulek začla navštěvovat a pomáhat zde.
Adriana Janíková

Poprvé jsem útulek navštívila s kamarádkou, která si přišla osvojit pejska. Když jsem viděla tu spoustu opuštěných psů, nemohla jsem v noci spát a tak jsem se do útulku vrátila a začala pejsky venčit. Později jsem začala pomáhat také s krmením, čištěním kotců, s focením psů i tvorbou webových stránek. S Verčou, Natkou ale i dalšími přáteli, jsme se s pejsky účastnili několika soutěží a výstav a měli jsme úspěch. V létě někdy jezdím s pejsky na výlety nebo si je beru sebou na opékačky s přáteli. Veškeré činnosti s pejsky v útulku mě nabíjí pozitivní energií, dávají mi radost a zbavují mě stresu. Jsem šťastná, když vidím, že má pes z útulku radost. Zároveň je v útulku skvělý kolektiv mezi zaměstnanci i dobrovolníky a našla jsem zde velice dobré přátelé jak mezi psy tak i lidmi.

Kateřina Dohnalová

Do útuku jsem začala chodit od září roku 2011 a chodím stále. Začala jsem zde pomáhat hlavně proto, že doma nemám žádná zvířata a zde mou pomoc pejsci pořebují. Můj největší sen je dostat se na veterinu, a tak se snažím poznat zvířata jak jen můžu. Pro útulek také fotím psy (jako amatérská fotografka) a přináší mi to velké citové uspokojení, protože zároveň mohu být se zvířaty které miluji a potřebují pomoc.


Dalibor Poláček

Do útulku chodím už dlouho. Pomáhám s tím, s čím je zrovna potřeba, např : vyčištění kotců, krmení ale i drobné opravy či zhrabaní listí. Nejvíc se mi zde líbí ta pohoda a super kolektiv.


Nikola Folwarczná

Do útulku jsem začala chodit asi před rokem, kdy mi kamarádka nabídla abych sní šla. Dnes útulek navštěvuji pravidelně. Nejvíc mě baví venčení. Jsem moc ráda když vidím jak je procházka udělá štastné. Pejsky také bereme na zahradu (hned vedle utulku) a hrajeme si snimi nebo cvičíme agility.
Kateřina Čižinská

O útulku jsem se dozvěděla pomocí Facebooku. Skoro rok jsem sledovala stránky a pak se rozhodla, že útulek navštívím. Den před Vánoci jsem s kamarádkou donesla deky a piškoty. Pak semnou chodil vždy někdo s rodiny a jednou jsem se seznámila s Verčou. Sní jsem poprvé venčila pejsky z útulku a strašně jsem si to zamilovala. Nabídla mi abych sní chodila venčit, a od té doby spolu chodíme venčit pravidelně. Mám ohromnou radost když vidím jak je pes úplně jiný, když se dostane z kotce a může se proběhnout.

Kromě provozu útulku pro psy zajišťuje SMO, městská akciová společnost Orlová také mnoho dalších činností, jako jsou provoz sportovních areálů, odpadové hospodářství, výroba a rozvod tepelné energie, údržbu místních komunikací...
jSMe Orlová
© 2017 SMO, městská akciová společnost Orlová - Útulek pro psy