Výstavy a soutěže

 

Dobrovolníci zpestřují pobyt pejskům tím, že je berou na výstavy a soutěže…

 

Šenovská Tlapka 2018

Dobrovolnice Adriana Janíková, se zúčastnila se psem Rexem ev.č. 47, který je umístěn v orlovském útulku a nabízen k adopci, výstavy psů kříženců a psů pez PP – Šenovská tlapka 2018, pořádané ZKO Šenov. Na výstavě byl Rex posuzován kvalifikovanou rozhodčí v kategorii maxi kříženec pes, ve které si vedl velmi dobře a zpočátku byl velkým favoritem. Při posuzování chůze a souhry psa s pánem, však Rex projevil svou hravou povahu a začal radostně poskakovat, což se mu stalo osudným a neumístil se v hlavních cenových stupních ale získal od paní rozhodčí krásné první místo za originalitu a sympatie. Rex byl po celou dobu výstavy výborným psím parťákem, zvládl v pohodě cestu autem, přátelil se jak s ostatními psy z výstavy tak i s tříletou dcerou jeho vystavovatelky. Pejsek je stále v útulku nabízen k adopci.

Šenovská Tlapka 2016

Dne 16.4.2016 se naše dobrovolnice účastnily vořiškiády šenovské tlapky. Vystavovanými byli Džamir a Dora. Když jsme ráno pro pejsky přijeli, myslely jsme že to bude katastrifa. Byly to uplně torpéda a dost dlouho dobu trvalo než se zklidnily. Nakonec se podařilo. Letošní výstava byla trochu zdlouhavá, byly zde poprvé posudkové listy a vše probíhalo ve stylu oficiální výstavy. Džamir byl ze všeho trochu vyjukaný a s každým psem si chtěl hned hrát. Také v klidu nepostál až na pár chvilek :-)… Když jsme měli ukázat chůzi tak nešel ale poskakoval, což všechny pobavilo, ale na postup to nebylo. Další na řadu přišla Dorka, ta byla naprosto úžasná. Předvedla prvotřídní chůzi i moc pěkný postoj.
A za to si vyhrála krásné 3.MÍSTO
Moc za tuto akci děkujem a těšíme se příští rok.

XX. ročník výstavy spolkové a klubové činnosti

Dne 5.11.2015 se naše dobrovolnice zúčastnily této výstavy. Prezentovaly náš utulek a pejsky. Pejsci byly moc hodní a děti nadšené 🙂 Děkujeme všem co přišli pejskům přispět nějakými dobrotkami nebo dekami.

Den psích nadějí – Ostrava – 2015

3.10.2015 – Tato akce proběhla na Slezskoostravském Hradě. Na akci byli Jessy a Black. Na akci jsme se letos připravili v podobě prezentace na počítači, kde byli prezenování pejsci v utulku které jse vzít nemohli. Jessy byla jako vždy skvělá. Hodná přátelská. Black byl také skvělý, s každým psem se musel seznámit a chtěl si s každým hrát. Celkový den byl vělice vydařený. Podařilo se nám dát Jessynku do nové rodiny. 🙂 I na Blacka byli zájemci, bohužel ne každý ho ale zvládne. Snad se i na něj usměje štěstí. Na závěr jsme pak ještě povídali o pejscích. A když už jsme byli na odchodu, dostali jsme spostu dárků v podobě pamlsků,piškotů, konzerv. Moc děkujeme a už se těšíme příští rok.

Štěkni si o pohár – 2015

19.9.2015 – Dnes jsme vystavovali v Ostravě Komenského parku. Tuto výstavu zorganizovali supr lidičky z Pomocná křídla Anka. Na akci byli Arnold a Jessy. Na tuto výstavu jsme snad jako na první přijeli včas, dokonce o hodinu dřív 🙂 a tak jsme si obhlíželi konkurenci. Pak přišly zápisy a hned vystavování.Tato výstava byla krapek jiná než jsme zvyklí ale i tak to bylo super. Vystavovalo se ve 2 kruzích najednou, kruh se dělal jen v chůzi. Jessy šla úplně ukázkově. Netahala neskákala, prostě pohoda. Arnold se také předvedl velice hezky. Moc šanci jsem mu ale nedávala jelikož nechtěl vydržet ve výstavním postoji. Na konci výstavy přišlo vyhlášení. K našemu velkému překvapení si Jessy i Arnold vyhráli krásné 3. místo 🙂 A útulek tak získal krásné 2 poháry a stuhu. Také bychom chtěli všem poděkovat za krásné dary v podobě granulí a vzorků granulí, moc děkujeme…Příští rok jsme tam zas 😉

Šenovská Tlapka 2015

25.4.2015 se v Šenově konala vořiškiáda které jsme se letos zúčastnily už po páté. Počasí nám přálo a i nálada byla super. Vystavovanými byli Piko, Žofie a Filuta. Jako první byl vystavován Piko. Byl v katgorii kde byli jen on a ještě jeden pejsek. Byli jsme rádi, hned jsme věděli že Piko bude 2. A taky že jo. Vyhrál 2.MÍSTO. Další byl na řadě Filuta. Zde už nás bylo více. Musím říct, že na to jak na vodítku táhne tak šel v kruhu opravdu vzorně a předvedl prvotřídní výstavní postoj. Za to si vyhrál krásné 3.MÍSTO. Další byla vystavována Žofka. I ta šla velice krásně , bohužel se jí ale nepovedl postoj a neumístila se. Po krátké pauze jsme ještě dostali příležitost pejsky prezentovat. Dost lidí se pak o hafany zajímalo a jsme za to moc rádi.

XIX. ročník výstavy spolkové a klubové činnosti

Akce se opravdu povedla. Každý kdo přišel byl z pejsků velice nadšený a na utulek se vyptával. Spousta lidí se rozhodla, že budou pejsky chodit venčit a nosit jim dobroty. Nejvíc natěšení byli děti. Ti se s pejskama dlouho mazlily, což pejskům jen prospělo. Moc děkujeme za takový zájem a uvidíme se příští rok.

Vořiškiáda Ostrava – Svinov – 2014

Dne 8.6.2014 proběhla v Ostravě vořiškiáda které jsme se opět zúčastnily. Vystavovanými byli Sandy a Brok. Letos jsme byli chytřejší a jeli autem, takže jsme vše krásně stihli 🙂 Broček během cesty opět blinkal. Už ho autem nevezmem. I na dnešní výstavě bylo lidí velice poskromnu. Kategorie štěňat se vůbec nevystavovala a navíc byly voříšci i psi bez PP v jedné kategorii. Broček byl vystavován v kategorii Seniorů a vyhrál si krásné 4.místo. Sandy pak v kategori kříženci nad 45 cm a vyhrála 6.místo. Pak proběhly různé soutěže. Po soutěžích jsme se psy zkoušely různé překážky. Z toho vedra se jím ale nic nechtělo a tak jsme je nechali. Byl to moc pěkný den a příští rok se znova zúčastníme, tentokrát snad s více psy.

Den psích nadějí – Ostrava – 2014

7.6.2014 proběhla v Ostravě vořiškiáda pro vořášky a psy bez PP. Vystavovanými a nabízenými byli Sandy a Brok. Na místo jsme dorazily s mírným zbožděním ale přece. Letos jsme na jízdu byli vybaveni. 🙂 Pejsci byli v kufru v kleci. I opět Broček nezradil a poblil se. Jízda mu opravdu nedělá dobře . Letos jsme měli i nástěnku s pejsky co jsou v utulku, a tak se lidé mohli podívat. Byl opravdu zájem lidé chodili a ptali se na různé psy. Musím říct že dneska jsem byla trochu zklamaná, účast byla opravdu velmi malá. Bylo zde více lidí od útulku než veřejnosti. Pejsky jsme pak prezentovali a povídali o nich. Mělo nakonec proběhnout ještě vystavování psů z útulku, toho jsme se ale bohužel neúřastnily, protože se nám psy začali přehřívat a Bročkovi bylo dost špatně. Museli jsme pak do stínu a psy chladit. Dneska bylo totiž opravdu horko a na cvičáku není moc míst kam se schovat. O Sandy se už pár lidí hlásí tak snad se konečně najde domov i pro Bročka. Dostali jsme pak ještě sponzorský dar v podobě granulí, pamlsků, obojků, vodítek a konzerv. Moc děkujeme

Šenovská Tlapka 2014

20.4.2014 se v Šenově konala vořiškiáda které jsme se letos zúčastnily už po čtvrté. Počasí nám přálo a i nálada byla super. Vystavovanými byli Bojar, Flek, Sandy a Alfík. Jako první byl vystavován Alfík s Flekem. Jelikož jsou oba velice hraví tak chvíli nepostáli a tak se nedostali dál. Jako další byli vystavování Sandy a Bojar. Bojar ale byl velice nervózní a vyjížděl po ostatních psech. Bylo opravdu těžké ho udržet a proto nepostoupil. Naopak Sandy byla velice vzorná a poslušná. A proto vyhrála 1.MÍSTO. Dále přišli další kategorie a to nejmladší pes výstavy, zde byl Flek, ten v kruhu velice pobavil a svou hravou povahou si zasloužil 1.MÍSTO. Dále kategorie nejkrásnější voříšek, zde byla Sandy která opět předvedla prvotřídní poslušnost a opět vyhrála 1.MÍSTO. Po této kategorii přišla na řadu Nejkrásnější pes celé výstavy. A opět to Sandy vyhrála 1.MÍSTO. Když bylo rozhodnuto byla na řadě poslední disciplína a to soutěž Strašidýlko Emílek. Zde byl přihlášený Alfík a vyhrál krásné 3.Místo. Letošní vořiškiáda se hodně vydařila a my byli nadmíru šťastní. Útulek získal 5 poháru, medaili a diplomy.

Den psích nadějí – Ostrava 2013

Dne 12.10 2013 jsme se zúčastnily umístovací výstavy pro útulky. Nabízení a vystavovaní byli Liška, Brok a Žofka. Než jsme vůbec dorazili , podařilo se nám zabloudit a mysleli jsme že nedojedeme. Lidé okolo vůbec nevěděli kde cvičák hledat. Nakonec nám pomohla navigace a my konečně dorazili. Když jsme otevřeli kufr a chtěli psy vytáhnout čekalo nás překvapení. Bročkovi jízda vůbec nedělala dobře a tak celý kufr poblil. Příště budeme připravení. Když jsme dorazili dostali jsme zelené stužky, které jsme přidělali na vodítka, znamenalo to že jsou psi stále k adopci. Bylo zde oparvdu hodně pejsků a také spoustu utulku. Všichni měli různé transparenty aby k sobě přilákali lidi. Příště se vyzbrojíme. Ve vystavování se nám nezadařilo, protože se vystavovali všichni pejsci dohromady, i papíroví hafani. To nám ale nevadilo. O utulek se zajímalo spoustu lidí a to nás těšilo. Příští rok se sem vydáme znovu.

Vořiškiáda Ostrava – Svinov 2013

Dne 25.5.2013 jsme se zúčastnily další výstavy. Vystavovanými byli Amigo a Ajša. Dnes jsme konečně všechno krásně stíhali. Na vlak dorazili včas. Cesta vlakem byla v pohodě až na jednu holčinu co seděla vedle a celou cestu si mumlala jak psi strašně smrdí. 🙂 Když jsme dorazili do Ostravy říkala jsem si že s Amigem to bude strašně, protože hrozně tahal a se všemi psy si chtěl hrát. S Ajšou to bylo ještě zajímavější, protože začínala hárat. Toho jsme si všimli ale až ve vlaku. Na cvičáku jsme se zapsali a čekali až příjdeme na řadu. Celou dobu bylo zataženo a když jsme přišli na řadu my začalo pršet. Opět jsme byli v stejné katgorii. Ajša byla dost nepozorná a nervozní takže se neumístila, avšak Amigo šel v kruhu úplně vzorně a vyhrál si 3.místo. Byli jsme moc rádi. Příští rok přijedeme zase.

Vořiškiáda Šenovská tlapka 2013

Dne 20.4.2013 proběhla další vořiškiáda a my na ní opět byli. Vystavovnými byli AJŠA, FIDO, WOLKER A HOP. Tak jako minulý rok i teď jsme výstavu málem nestihli. Opět jsme měli co dělat dostat se na vlak včas. Naštěstí jsme to stihli a dorazili. Po přihlášení jsme si našli místečko a čekali až na nás přijde řada. Jako první byli vystavováni Hop a Ajša. Během vystavování byl Hop bohužel tak nervózní, že začal kousat a byl vyřazen. Ajše se však zadařilo a vyhrála krásné 3.místo. Dále byli na ředě Fido s Wolkrem. Musím říct že Wolker šel úplně ukázkově a velice zaujal, bohužel se nám nedařilo zůstat ve výstavním postoji a proto vyhrál jiný pejsek. Fido byl oblíbencem a favoritem všech již od začátku a proto nás nepřekvapilo že si vyhrál krásné 2.místo. Poté následovali ukázky agilit a obran. Dále byla soutěž nejkrásnější pár do které byli přihlášeni Ajša s Wolkrem. Psi byli bohužel už ale tak nervózní a podráždění že jsme se nezúčastnili a už jeli domů. Fido byl ještě přihlášen do soutěže strašidýlko a opět vyhrál 2.místo. Výstava se velice vydařila a těšíme se příští rok.

Aktivity s hafíkama 2012

Dne 2.9. 2012 se dobrovolníci s našimi pejsky zúčastnili soutěže Aktivity s hafíkama v Rychvaldě. Soutěžními psy byli Džony a Josef. Jednalo se o soutěž prověřující některé povely a také dovednosti ve skoku přes překážky. Ještě před soutěží jsme několikrát při venčení Josefa a Džonyho cvičili a také jsme trénovali skoky přes provizorní překážky z větví, vodítek, stromů apod. V den soutěžě jsme oba pejsky vykoupali a autem se přepravili do Rychvaldu. Oba pejsci byli v autě překvapivě vzorní. Na místě konání už byla připravena překážková dráha tvořena celkem sedmi překážkami. Nejprve jsme soutěžili v kategorii NIMI, kde úkolem bylo předvést povely „sedni, lehni, aport“ dále předvení na vodítku a skočit malou překážku. Josef a Džony vše kromě aportu zvládli. V kategorii NIMI se nakonec Josef umístil na 3. místě a Džony na 4. místě. Druhá kategorie byl MINIJUMPER, obsahující překážkovou dráhu s maximální výškou 45 cm. V této soutěži bylo úkolem přeskočit všechny překážky bez zhození laťky, dodržet určenou trasu a to vše v co nejkratším čase. Josef vyhrál krásné 1. místo . Džony, protože shodil 2 latě, se umístil na i tak dobrém 3. místě. Poslední kategorií byl MAXIJUMPER, což byla obdoba předchozí kategorie avšak s maximální výškou 65 cm. V této kategorii se umístil Josef na 2. místě. Při samotném soutěžení hrála určitou roli také nervozita. Pes Josef byl stále rozrušený z okolních pejsků a chtěl si stále hrát. Džony byl naopak klidný ale při soutěžění v MAXIJUMPEROVI trošku znervózněl jeho psovod a spletl bohužel trasu. Džony při nácviku tratě ale skákal velmi krásně, poslušně a také dost vysoko. Nad nejvyšší překážkou tj. 65 cm měl ještě značnou rezervu, což dokazuje jedna z fotografíí na odkazu uvedeném níže. Ze soutěžě jsme do útulku přinesli 4 medaile a také diplomy. Po celou dobu akce jsme se dobře bavili, pejsci měli z výletu velkou radost a náš útulek má za sebou další úspěch.

Miss oříšek Orlová, 2012

Dne 22.6.2012 proběhla v Orlové soutěž Miss oříšek. Soutěžila Ajša. Akce se konala v odloučeném pracovišti Domu dětí a mládeže Orlová – Lutyně (klub Spirála). Na místo konání se jelo autem, ve kterém Ajša po celou dobu klidně ležela. I když nám počasí moc sluníčka nepřálo ale naopak nás překvapil déšť, bylo po celou dobu o dobrou náladu postaráno. Pořadatelé akce nás příjemně přívítali a pozvali nás dál do jejich sportovní herny, kde byla spousta dětí se svými pejsky. Ajša se ke všem pejskům chovala přátelsky ale také děti byly Ajšou velmi nadšené, hladily ji, fotily se s ní a ptaly se na její život v útulku. Před zahájením soutěže naštěstí přestalo pršet, tak jsme se mohli všichni přemístit ven na hřiště, na kterém jsme se všichni postavili do řady dle pořadového čísla. První soutěžní disciplína spočívala v představení pejska a jeho dovedností. S Ajšou jsme předstoupily před hodnotící komisi do označeného kruhu. Stručně jsem představila Ajšin osud, povahu a záliby a poté Ajša ukázala, že umí základní povely, tj. sedni, lehni, pac (umí také téměř 100% přívolání) a také chytání piškotů, které má z útulku dobře nátrénované 🙂 .Ostatní pejsci byli také moc šikovní a asi nejlépe se předvedla fenka Wendy, která táktéž pochází z našeho útulku a má už nový domov. Dalšími disciplínami byl slalom a chůze po lávkách, což Ajša celkem hravě zvládla. Bohužel pak začalo znovu pršet, tak jsme se všichni vrátili zpět do sportovní herny, kde proběhlo vyhlášení výsledků soutěže. Ajša, ale také Wendy a Lucky, které pochází z našeho útulku a již mají nový domov, získaly ceny. Podstatou účasti Ajši v soutěži nebylo ani tak vyhrát ceny, které byly určené hlavně dětem, ale ukázat že i pejsci z útulku jsou schopní, hodní a přátelští k dětem. Ajša získala diplom za kategorii největší pes, za který jsme moc rádi ale více nás těšila zábavná atmosféra a taky zájem dětí o Ajšu a život psů v útulku.

Vořiškiáda Ostrava-Svinov 2012

Dne 26.5.2012 proběhla výstava v Ostravě – Svinov. Vystavovanými pejsky byli Ajša a Greg. Ze začátku to vypadalo, že se na výstavu nestihnem dostat, málem nám totiž ujel vlak. Naštěstí jsme to ale stihli. Čekalo nás však několik překvapení : ve Vítkovicích náhradní autobusová doprava. Psům se moc v autobuse nelíbilo. Vše jsme ale zvládli a na výstavu dorazili. Moc přihlášných zde nebylo. V naší skupině Maxí voříšek bylo pouze 5 pejsků. Říkali jsme si si, že máme slušnou šanci na umístění. A taky že se podařilo. Greg se umístil na krásném 3.místě a Ajša vyhrála 2.místo. Oba dostali medaili a moc pěkné poháry

Vořiškiáda Šenovská tlapka 2012

Dne 28.4.2012 proběhne opět další vořiškiáda v Šenově na které již jsme přihlášení. Vystavovanými pejsky budou Greg, Stela a Kesr. Na letošní výstavě bylo velice málo pejsků, a proto bylo hodnocení přísnější. I přes toto přísné hodocení se nám podařilo umístit. Greg byl mezi 5 . nejkrásnějšími psy a zároveň 1. jako nejupravenější pes. Stela měla také velkou šanci dostat se do 5. tice nejkrásnějších, ale jen o chlup vyhrál pejsek jiný. Kesr bohužel pro svou hravost a mazlivost se neumístil. V letošní výtavě se nám nepodařilo vyhrát, avšak jeden moc hodný pán ( chovatel leonbergrů) nám daroval sponzorský dar. Daroval vodítka, obojky a postroje. Za to moc děkujeme. V albu všechny fotky + videa z výstavy.

Vořiškiáda Šenovská tlapka 2011

Dne 23.4.2011 proběhla další vořiškiáda, které jsme se opět zůčastnily. Vystavovanými pejsky byli Dingo, Ajša, Gustav. Musím říct že letošní rok byl opravdu zajímavý. Bylo zde spoustu krásným pejsků. Byli jsme v kategorii vořišků střední. První byli vystavovány fenky, takže šla první ajša. Musím říct že jsem opravdu nečekala že bude tak hodná. Měla nádhernou chůzi a natolik se zalíbila že měla šanci na 2 místo. Bohužel to vyhrál jiný pejsek který byl prostě celkově upravenější. Nelámali jsme si stím hlavu a šli na řadu Dingo s Gustavem. I tady měl velkou šanci Dingo, ale ani tady se bohužel nezadařilo. Avšak nezoufali jsme, byla před námi ještě soutěž o Strašidýlko Emilek a soutěž psí rodinka. Strašidýlko Emílka vyhrál Dingo na plné čáře, a tak získal útulek nádherný pohár za 1místo. V rodině se bohužel nezadařilo.

Vořiškiáda Šenovská tlapka 2010

Dne 17.4.2010 se naše dobrovolnice rozhodly, že zkusí vystavovat naše pejsky na Vořiškiádě v Šenově. Chtěli ukázat,že i pejsek z útulku je krásným a schopný něčeho dosáhnout.Vystavovanými byli Žofie a Rolf. Celou dobu jsme byli dost nérvózní, když jsme viděli naši konkurenci. Po vystavení voříšků malých a malých plemen jsme byli na řadě.Nastoupily jsme si do řady a čekali co rozhočí řekne.Na Žofi a Rolfa se dívala s velkým zájmem a říkala,že by snad měli šanci na výhru, a tak nás všechny vyzvaly abychom klusali v kruhu.To byl náš kámen úrazu.Na rozdíl co ostatní pejsci pěkně běželi u nohy,my měli co dělat je udržet.Po 2 kolečkách se ale uklidnili a šli moc pěkně,bohužel to na vítězství nestačilo,ale smutní jsme nebyli.Před námi byla ještě soutěž na kterou jsme netrpělivě čekali. Po dalších vystavovaných následovali soutěže.My měli psy přihlášené do soutěže Nejkrásnější pár.Všichni soutěžicí byli stejné rasy nebo si alespon dost podobní,zatím co my? Oba různí.To ale rozhočím nevadilo a získali jsme krásné 4.místo. To si zasloužilo velký obdiv a každý se na utulek hnedka ptal.Všechno jsme jim rádi řekli a oni nás velmi chválily.A tak útulek získal svou 1.MEDAILI.
Útulek pro psy Orlová

V Zimném dole 868
Orlová-Lazy
735 11

Telefon
+420 596 511 606
Pouze pohotovostní mobil
+420 603 282 427

Útulek pro psy Orlová

V Zimném dole 868
Orlová-Lazy
735 11

Telefon
+420 596 511 606
Pouze pohotovostní mobil
+420 603 282 427